Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Mikrofaktoring dla usług transportowych

Mikrofaktoring dla usług transportowych

Usługi transportowe to bardzo kosztowny biznes. Coraz wyższe koszty ubezpieczenia i paliwa to duży wydatek dla właścicieli tego typu firm. Do tego dochodzą klienci, którzy często płacą "po terminie".

Jak przy tak dużych kosztach i opóźnieniach w płatnościach nie stracić płynności finansowej? Rozwiązaniem może być mikrofaktoring.

Niezapłacone faktury są dużym problemem wśród polskich przedsiębiorców. Według Krajowego Rejestru Długów problem ten dotyczy aż 85% firm. Tradycyjne banki mają szeroki wachlarz usług dla dużych i dobrze prosperujących przedsiębiorstw. Zapominają jednak o szybko rosnącym sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, który potrzebuje produktów dostosowanych do ich aktualnych potrzeb, specyfiki kosztów i przychodów.

Z myślą o takich problemach Finiata - europejski lider mikrofaktoringu przygotowała proste i skuteczne rozwiązanie. Oferuje usługę cichego faktoringu z regresem, która idealnie odpowiada tego typu potrzebom. Finiata należy do tzw. fintechów, czyli firm z branży finansowej, które świadczą znane usługi w sposób innowacyjny i przyjazny dla klientów. Mikrofaktoring w Finiacie jest prowadzony na zupełnie innych zasadach niż w typowych bankach: jest dostępny dla podmiotów mniejszych, a także działających krócej. Faktoring cichy z regresem oznacza, że fakt finansowania faktury jest znany tylko przedsiębiorcy i Finiacie. Spłata finansowania zostaje odroczona w czasie (nawet do 120 dni). Ponadto środki są wypłacane najpóźniej w ciągu 24 godzin od zaakceptowania faktury w systemie, co oznacza błyskawiczną poprawę płynności i zwiększenie bezpieczeństwa finansowego przedsiębiorstwa.

Usługa okazała się niezwykle przydatna na polskim rynku. Na platformie Finiaty w przeciągu sześciu miesięcy zarejestrowało się ponad 7000 klientów. Aż 70% klientów korzysta z mikrofaktoringu wielokrotnie.

Problemy z otrzymaniem należności od kontrahentów to powszechny problem wśród polskich przedsiębiorców. Firmy transportowe ponoszą duże koszty własne związane z wykonaniem usługi. Do tego ubezpieczenie samochodów ostatnio znacznie wzrosły, a ceny paliw mamy jedne z największych w całej Unii Europejskiej. Finiata pomaga firmom utrzymać stabilność finansową i zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych wydatków - mówi Grzegorz Micyk, CEO Finiata Polska.

Zasady funkcjonowania usługi są bardzo proste: przedsiębiorca rejestruje się na platformie Finiaty i otrzymuje limit faktoringowy. Wprowadzając faktury do systemu wykorzystuje przyznaną przez Finiatę kwotę. Przedsiębiorca sam ustala okres finansowania faktury (30/60/90 dni). Jeśli wcześniej wyznaczony termin okaże się zbyt krótki, może go przedłużyć  nawet do 120 dni, przy czym 14 dni karencji jest bezpłatne. To co przedsiębiorcy cenią najbardziej to fakt, że w Finiacie data wymagalności faktury nie jest powiązana w żaden sposób z datą zwrotu finansowania - przedsiębiorca w każdej chwili przed datą wymagalności może sfinansować fakturę i ciągle otrzyma finansowanie na 30 lub więcej dni.  

Ryzyko w produktach oferowanych przez Finiatę jest zupełnie inne niż kredytowe, bo też produkt nie jest linią kredytową czy długoterminowym zobowiązaniem. To faktoring, co oznacza że nasi klienci zarobili już pieniądze, ale ze względu na odroczenie terminów płatności, czy w związku z generalnym trendem „nie płacenia na czas” muszą czekać na wynagrodzenie. Nasz produkt jest usługą biznesową która pozwala klientom zachować płynność finansową - podkreśla Magdalena Wasiluk, główny analityk Finiaty.

Usługa Finiaty jest prosta do wyliczenia: 4 zł + VAT za każde 100 zł kwoty na finansowanej fakturze, za każde 30 dni okresu finansowania. Dodatkowo bezpłatnie oferowane są podstawowe działania związane z uruchomieniem finansowania, m. in. rozpatrzenie wniosku, czy przeprowadzenie analizy kredytowej.

Finiata
Finiata

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #faktoring

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl