Kapsch i OMV wprowadzają usługę OMV Smart Toll

Nowy system OMV Smart Toll Europe to ujednolicone ogólnoeuropejskie rozwiązanie, umożliwiające naliczanie i pobór opłat drogowych z wykorzystaniem Europejskiej Usługi Opłaty Elektronicznej (EETS). Użytkownicy OMV Card mogą już teraz korzystać z urządzenia pokładowego OMV Smart Toll Europe, aby bezgotówkowo płacić za przejazd przez różne punkty poboru opłat, mosty i tunele.

2018-10-26 13:16:55

Rozliczanie opłat za przejazd i opłat za korzytstanie z tuneli będzie realizowane – tak jak dotychczas – centralnie przez OMV.

Urządzenie pokładowe stworzyła firma Kapsch TrafficCom. Rozliczenia przeprowadzi firma tolltickets – przedsiębiorstwo należące do Grupy Kapsch. Od listopada tego roku system zacznie działać w Austrii i na Węgrzech, następnie planuje się jego rozszerzenie na inne kraje europejskie, m.in. na Niemcy, Francję, Hiszpanię, Portugalię, Włochy i Belgię.

Jedno urządzenie pokładowe, jedna faktura, jedna umowa

Firma OMV oferuje już międzynarodowym firmom transportowym kartę OMV Card, zapewniającą pełen serwis, dostosowany do ich potrzeb. Oprócz gęstej sieci stacji paliw OMV i ROUTEX w całej Europie, na których można nabyć wysokiej jakości paliwa, posiadacze OMV Card mogą korzystać ze zintegrowanych systemów poboru opłat drogowych w ponad 20 europejskich państwach. Ponadto OMV Card oferuje również zbiorcze rozliczanie zakupionych paliw, opłat drogowych, smarów i osprzętu. Urządzenia pokładowe OMV Smart Toll Europe są kolejnym rozszerzeniem kompleksowej oferty usług w zakresie opłat drogowych oferowanych przez OMV. Nasi klienci nie muszą już zmagać się z lokalnymi systemami poboru opłat i różnymi urządzeniami pokładowymi – płatność następuje bezgotówkowo za pośrednictwem OMV Card. System jest prosty, przejrzysty i sprawny – a wszystko z jednym urządzeniem pokładowym, jedną fakturą i jedną umową. – Wprowadzając system OMV Smart Toll Europe oferujemy naszym klientom przyszłościowe ogólnoeuropejskie rozwiązanie problemu opłat drogowych, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Dążąc do ujednolicenia systemów opłat drogowych w Europie, zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej, proponujemy rozwiązanie odznaczające się przejrzystością i łatwością obsługi. Z radością oczekujemy wprowadzenia nowego systemu i stopniowego rozszerzania jego zastosowania. Dziękujemy naszemu partnerowi, firmie Kapsch TrafficCom, za znakomitą współpracę – komentuje Benedikt Hans, kierownik działu kart w OMV.

Firma Kapsch TrafficCom jest ekspertem w zakresie inteligentnych systemów transportowych. Opracowanie urządzenia pokładowego OMV Smart Toll Europe było możliwe dzięki długoletniemu doświadczeniu i kompleksowej wiedzy w obszarze elektronicznych systemów poboru opłat drogowych i rozwiązań w dziedzinie telematyki transportu. 120 mln urządzeń pokładowych, sprzedanych na całym świecie, najlepiej świadczy o wiodącej pozycji firmy Kapsch w sektorze elektronicznych systemów poboru opłat. Rozliczenie opłat drogowych zapewni firma tolltickets z siedzibą w Rosenheim (Niemcy), należąca do Grupy Kapsch, która w lutym 2018 roku pomyślnie zakończyła procedury akredytacyjne w zakresie EETS, wymagane w UE. tolltickets oferuje ponadto klientom prywatnym i firmowym szeroką ofertę usług w zakresie opłat drogowych, których dystrybucją zajmuje się również OMV. Współpraca OMV i Kapsch udawadnia, że kooperacja w ramach różnych branż umożliwia powstawanie przyszłościowych rozwiązań.

OMV Aktiengesellschaft

Spółka akcyjna OMV Aktiengesellschaft odpowiedzialnie zajmuje się wydobyciem i dystrybucją ropy naftowej, gazu i produktów ropopochodnych wysokiej jakości oraz innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie energetyki. W 2017 roku koncern uzyskał obroty rzędu 20 mld euro, zatrudniając ok. 20 700 osób, dzięki czemu firma OMV stała się w Austrii jednym z największych notowanych na giełdzie przedsiębiorstw przemysłowych. Na odcinku poszukiwań i wydobycia (upstream) OMV prowadzi intensywne działania w Rumunii i Austrii, dysponując ponadto zrównoważonym międzynarodowym portfolio na Morzu Północnym i Środkowym Wschodzie oraz w Afryce i Rosji. W 2017 roku dzienna produkcja wynosiła około 348 000 baryłek ekwiwalentu ropy dziennie. Na odcinku rafinacji i dystrybucji (downstream) OMV dysponuje trzema rafineriami, rocznie przetwarzającymi 17,8 mln t ropy, i ponad 2000 stacjami paliw w dziesięciu państwach. Ponadto OMV posiada zbiorniki gazu w Austrii i w Niemczech. Spółka córka Gas Connect Austria GmbH jest operatorem sieci gazociągów. W roku 2017 firma OMV sprzedała ok. 113 TWh gazu.

Stacje paliw OMV w Austrii

Od roku 1994 na swoich stacjach obsługi kierowców i pojazdów firma OMV oferuje klientom coś więcej niż tylko paliwa. W odpowiedzi na życzenia i oczekiwania naszych gości systematycznie poszerzamy ofertę handlową, gastronomiczną i usługową. VIVA ustanawia nowe standardy – dzięki harmonijnym wnętrzom, szerokiej ofercie towarów najwyższej jakości oraz uważnej i uprzejmej obsłudze pobyt w naszej stacji staje się przyjemnym odpoczynkiem od codziennego pośpiechu. Sieć stacji paliw OMV obejmuje ponad 2000 placówek w dziesięciu państwach, a posiadacze OMV Card mogą ponadto korzystać w Austrii z gęstej sieci około 430 stacji OMV i Avanti oraz stacji paliw DISKONT na parkingach przy sklepach sieci HOFER.

 

ZNAJDŹ NAS: