TRADUS ogłasza współprace z VDL Bus&Coach

TRADUS, międzynarodowa platforma oferująca używane pojazdy i maszyny ciężkie, pozyskała nowego partnera. Od teraz współpracuje z VDL Bus&Coach – jednym z największych producentów autobusów w Europie. Firma z siedzibą w Eindhoven (Niderlandy) będzie oferowała swoje używane autobusy i autokary za pośrednictwem internetowej, opartej na danych platformy Tradus. Około dziesięć procent używanych pojazdów zagości na internetowej giełdzie maszyn.

2020-02-21 14:01:58

VDL Bus&Coach jest częścią VDL Groep, firmy składającej się ze światowych producentów autobusów. W ich ofercie, poza autobusami miejskimi Citea, znajdują się także autokary Futura oraz midi i minibusy. W firmie produkowane są również autobusy elektryczne i różnego rodzaju komponenty dla przemysłu autobusowego. Główne obszary sprzedaży to Francja, Niemcy, Włochy oraz kraje Beneluksu.

„W chwili obecnej na giełdzie używanych autobusów i autokarów notowane jest ponad 1600 maszyn, przez co ta kategoria odgrywa w firmie TRADUS ważną rolę. Zapotrzebowanie na ten rodzaj pojazdów jest szczególnie wysokie w takich krajach jak Włochy, Rumunia i Francja. Jako międzynarodowa platforma handlu możemy zaoferować sprzedawcom dostęp do wszystkich ważnych dla nich rynków” – tak o pozyskaniu nowego partnera mówi Joost Goedhart, Sales Lead Europe w firmie TRADUS.

Do tej pory, VDL Bus&Coach opierało swoje działania głównie na stronie internetowej, własnych biurach sprzedaży i zasięgu oficjalnych dealerów marki. Tradus stał się obecnie czwartym, ważnym filarem działalności, który nada tempa dla rozwoju przedsiębiorstwa. Dzięki wspólnemu interfejsowi między platformami VDL i Tradus, ogłoszenia mogą być łatwo przenoszone z wewnętrznego systemu wprost na wirtualną giełdę – a wszystko za pomocą jednego kliknięcia.

„Ponieważ TRADUS jest częścią grupy OLX i działa na arenie międzynarodowej, mamy możliwość korzystania z szerokiego zasięgu transgranicznego w całej Europie, a nawet poza nią. Spodziewamy się wielu korzyści wynikających z podejścia opartego na wymianie danych w Internecie. W szczególności cieszy nas funkcja TRADUS Market Value (TMV), która dostarczy nam ważnych informacji na temat różnych rynków i ich struktury cenowej. To jest unikalne”. – mówi Ferdinand Brouwers, dyrektor ds. sprzedaży na Europę Wschodnią i dyrektor zarządzający VDL Bus Center GmbH.

TRADUS ma ponad 400 tysięcy użytkowników w ponad 40 krajach i jest wiodącą platformą handlową w sektorze pojazdów użytkowych dla transportu, rolnictwa oraz budownictwa. Kupujący szczególnie cenią sobie wskaźnik cen (TMV) oparty na inteligentnej analizie danych, która dostarcza informacji o tym, czy cena danego pojazdu lub maszyny jest stosunkowo niska, optymalna czy za wysoka. TRADUS jest jedyną giełdą pojazdów użytkowych, która oferuje taką usługę, tworząc w ten sposób przejrzystość i zaufanie do handlu urządzeniami ważącymi tony.

ZNAJDŹ NAS: