Diament Forbesa dla RCEkoenergii

RCEkoenergia, należąca do Grupy Kapitałowej LOTOS, została wyróżniona tytułem „Diament Forbesa 2019”. Uroczyste wręczenie dyplomów dla laureatów z woj. śląskiego i opolskiego odbyło się 11 kwietnia w Katowicach. Ranking miesięcznika Forbes to najważniejsze w Polsce zestawienie dynamicznie rozwijających się firm.

2019-04-15 15:46:02

Spółka RCEkoenergia od 1 marca 2002 roku działa w Czechowicach-Dziedzicach w woj. śląskim. Jej właścicielem jest spółka LOTOS Infrastruktura wchodząca w skład Grupy Kapitałowej LOTOS. Podstawowym zadaniem RCEekoenergii jest wytwarzanie, przesył i dystrybucja oraz obrót mediami energetycznymi, w szczególności: ciepłem, energią elektryczną, paliwem gazowym, wodą przemysłową, głębinową, obiegową oraz pitną.

Ponadto, RCEkoenergia świadczy usługi w zakresie gospodarki wodno-ściekowej oraz utrzymania i udostępniania niezbędnej infrastruktury, a także powierzchni biurowych spółkom Grupy Kapitałowej LOTOS i innym podmiotom prowadzącym swoją działalność na terenie dawnej rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach. W działalności firmy, słowo „Eko” wyznacza jeden z priorytetów – efektywne łączenie ekologii i ekonomii. Spółka została wyróżniona przez miesięcznik Forbes w kategorii firm w woj. śląskim o poziomie przychodów od 5 do 50 mln zł.

Gratuluję i dziękuję pracownikom, przedstawicielom firmy oraz interesariuszom. Bieżący rok będzie na pewno pełen wyzwań. Natomiast jestem przekonany, że nawet jeśli pojawią się jakieś negatywne czynniki zewnętrze, które mogą wpłynąć na naszą spółkę, to jesteśmy zdolni, by stawiać im czoła – mówi Bartłomiej Łęgowski, prezes Zarządu RCEkoenergia Sp. z o.o.

Diamenty Forbesa to najważniejsze na polskim rynku zestawienie firm, których wartość rośnie najszybciej w ostatnich trzech latach, dynamicznie się rozwijają, jednocześnie zachowując wysoką efektywność prowadzonych procesów biznesowych. Ranking zbudowany jest w oparciu o twarde dane pod nadzorem niezależnego eksperta – firmy Bisnode, europejskiego lidera w gromadzeniu, opracowywaniu i dostarczaniu informacji gospodarczej.

ZNAJDŹ NAS: