IVECO z ofertą dla branży budowlanej na Bauma 2019

IVECO, wspólnie z CASE Construction Equipment, uczestniczy w targach Bauma 2019, prezentując swoją ofertę pojazdów przeznaczonych do eksploatacji w kamieniołomach, recyklingu, budownictwie miejskim oraz budowie dróg. Stoisko firm jest oznaczone numerem FN817.

2019-04-12 11:06:11

IVECO przedstawia najnowszą generację modelu Daily 4x4, czyli pierwszy na rynku samochód z napędem 4x4 o dopuszczalnej masie całkowitej 7 ton i ładowności do 4300 kg, a także rozszerzoną ofertę obejmującą pełną gamę drogowych i terenowych lekkich pojazdów użytkowych.

IVECO uczestniczy w wystawie Bauma 2019 odbywającej się w Monachium w dniach 8 – 14 kwietnia 2019 r., gdzie na wspólnym stoisku z firmą CASE Construction Equipment prezentuje swoją ofertę dla sektora budowlanego. Wystawione pojazdy reprezentują ofertę marki uwzględniając wszelkie zadania transportowe, w tym eksploatację w kamieniołomach, recyklingu oraz budownictwie miejskim i drogowym. Goście stoiska mogą obejrzeć między innymi terenowy samochód ciężarowy IVECO Astra HHD9, gamę pojazdów Stralis X‑Way opracowaną specjalnie z myślą o logistyce materiałów budowlanych, a także nową generację Daily 4x4.

Na stoisku podzielonym na strefy odpowiadające poszczególnym sektorom — kamieniołomom, recyklingowi, budownictwu miejskiemu i budowie dróg — firma prezentuje pojazdy, które wraz ze sprzętem CASE tworzą kompletne rozwiązania zaspokajające specyficzne wymagania klientów z tych sektorów.

Doskonałym rozwiązaniem dla sektora recyklingu jest zasilany gazem ziemnym ciężarowy Stralis NP 6x2 z żurawiem i wywrotką. Samochód oferuje ładowność i osiągi porównywalne z odpowiednikiem wyposażonym w silnik zasilany olejem napędowym, wyróżniając się jednocześnie wyjątkowo niską emisją zanieczyszczeń i hałasu. Zaledwie 71 dB (test Piek Quiet Truck) to ważny atut w przypadku pojazdu używanego do zbiórki odpadów w miastach, często w godzinach nocnych lub wczesno-porannych. Cecha ta, w połączeniu z wyjątkową zwrotnością, kompaktowymi wymiarami oraz dużą ładownością, sprawia, że Stralis NP w tej konfiguracji doskonale sprawdza się nawet w ciasnych uliczkach miast.

Podwozie Stralis X‑Way 6x4 z trójstronną wywrotką, eksponowane w strefie budownictwa drogowego, reprezentuje ofertę IVECO opracowaną specjalnie na potrzeby transportu materiałów budowlanych zarówno po drogach, jak i w terenie. W modelu tym najlepsze rozwiązania służące obniżeniu zużycia paliwa i podwyższeniu poziomu bezpieczeństwa połączono z powszechnie znaną terenową solidnością najwytrzymalszych konstrukcji IVECO, zapewniając wysoką wydajność, największą w tej klasie ładowność i wyjątkowo niski całkowity koszt posiadania. To pojazd, na którym można polegać w trudnych warunkach placu budowy. Prezentowany egzemplarz jest dostępny z dołączanym hydrostatycznym napędem przedniej osi. Zdecydowanie zwiększa to jego zdolności terenowe pozwalając na eksploatację w trudnych warunkach, a gdy układ jest wyłączony - zapewnia niskie zużycie paliwa i niską emisję hałasu podczas jazdy szosowej.

W strefie budownictwa miejskiego IVECO prezentuje flagową wersję nowego Daily 4x4. To pierwszy na rynku pojazd z napędem 4x4 o dopuszczalnej masie całkowitej 7 ton i ładowności do 4300 kilogramów, dostępny z nadwoziem o długości do 5 metrów. Samochód jest przedstawicielem najnowszej generacji uniwersalnych pojazdów IVECO, tradycyjnie charakteryzujących się nieograniczoną wszechstronnością, ekstremalną solidnością i wysokim komfortem jazdy. Rodzina modeli Daily została niedawno poszerzona o nowe odmiany z napędem na wszystkie koła i przekładnią manualną lub niespotykaną w tej klasie 8‑biegową przekładnią Hi‑Matic, a także o nowe wersje furgonów. Wśród licznych dostępnych wersji są między innymi podwozia z kabiną pełną i przystosowaną do zabudowy oraz załogową, o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) 3,5, 5,5 i 7 ton, a także 5,5- i 7‑tonowe furgony, w konfiguracji terenowej z kołami pojedynczymi lub uniwersalnej z kołami bliźniaczymi na osiach napędowych.

Furgony dysponują przestrzenią ładunkową o kubaturze od 9 do 18 m3 w przypadku pojazdów terenowych z pojedynczymi kołami oraz od 16 do 18 m3 w pojazdach z kołami bliźniaczymi, przeznaczonych do eksploatacji szosowo-terenowej. Daily 4x4, napędzany 3‑litrowym silnikiem F1C Euro VI rozwijającym moc 180 KM i moment obrotowy 430 Nm, z łatwością sprosta każdemu zadaniu transportowemu w każdym terenie. Kierowcy pomaga też takie wyposażenie, jak hamulce tarczowe z ABS i elektronicznym programem stabilizacji (ESP) opracowanym specjalnie do pojazdów z napędem na obie osie w celu zagwarantowania maksymalnej skuteczności hamowania oraz wytrzymałości.

W strefie poświęconej kamieniołomom można zobaczyć nowy 65‑tonowy samochód ciężarowy IVECO Astra HHD9 8x6 Euro VI z wywrotką o pojemności 24 m³ o wzmocnionej konstrukcji, automatyczną skrzynią biegów oraz specjalnym osprzętem z oznakowaniem CE potwierdzającym zgodność z wymaganiami dyrektywy maszynowej. Samochód jest częścią gamy pojazdów Astra przystosowanych do eksploatacji w ciężkich warunkach terenowych w branży naftowo-gazowej, górnictwie, kamieniołomach, ciężkim budownictwie oraz transporcie ciężkich ładunków. Należy on do najbardziej efektywnych kosztowo rozwiązań w codziennej eksploatacji w ekstremalnych warunkach, gdy priorytetem są produktywność i niezawodność. Łączy solidność, dużą ładowność i niezawodność ciężkich podwozi typowych dla tej branży z wyjątkowo niskim całkowitym kosztem posiadania. Możliwość uzyskania certyfikacji CE oznacza, że pojazd spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania w zakresie bezpieczeństwa użytkowania w kamieniołomach i na placach budowy.

Na stoisku można również zobaczyć Daily Hi‑Matic w konfiguracji i barwach furgonu serwisowego CASE z zabudową mobilnego warsztatu wykonaną przez firmę SORTIMO. Samochód jest wyposażony w oferowaną w tej klasie wyłącznie przez IVECO 8‑biegową przekładnię automatyczną oraz 3‑litrowy silnik F1C rozwijający 180 KM mocy i 430 Nm momentu obrotowego. Tylne zawieszenie pneumatyczne ogranicza wibracje, z korzyścią dla stanu narzędzi i sprzętu w mobilnym warsztacie.

ZNAJDŹ NAS: